facebook Przejdź do treści

Posłuchaj

W zainicjowanym przez Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego cyklu podcastów „Hard Science Can Be Easy” poznamy odpowiedzi na z pozoru trudne pytania dotyczące otaczającego nas świata. Badacze i badaczki z Uniwersytetu Warszawskiego w rozmowie z Karoliną Głowacką przybliżają intrygujące tajniki naukowych zagadnień.

Kosmos jest przestrzenią wciąż odkrywaną przez człowieka. Oferuje ludziom nieograniczone możliwości, ale również wzbudza liczne obawy, będąc źródłem potencjalnych zagrożeń. Temat kosmosu podejmujemy przekrojowo, zastanawiając się nad społecznymi, naukowymi, ekonomicznymi i politycznymi aspektami jego eksploracji. Trudno mówić o rozwoju wiedzy o kosmosie bez analizy skutków jej wykorzystywania oraz ich wpływu na życie człowieka.

Rozmowy z badaczkami i badaczami Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi Patrycjusz Wyżga.

Nauka Nadaje to cykl publicystycznych rozmów, które z naukowcami Uniwersytetu Warszawskiego przeprowadziła Justyna Dżbik-Kluge.

Dr Justyna Pokojska rozmawia z wybitnymi badacz(k)ami i naukowc(zyni)ami o aspektach rewolucji cyfrowej. Celem podcastu jest sieciowanie ekspertów z Uniwersytetu Warszawskiego, tworząc tym samym pole do efektywnej współpracy naukowej.

W cyklu rozmów poruszane są takie zagadnienia jak: gospodarka cyfrowa, kompetencje przyszłości oraz wyzwania i szanse związane z procesem cyfryzacji – zarówno na poziomie życia codziennego, jak i polityki międzynarodowej oraz rozwoju globalnej nauki.