facebook Przejdź do treści

Kosmos

Kosmos jest przestrzenią wciąż odkrywaną przez człowieka. Oferuje ludziom nieograniczone możliwości, ale również wzbudza liczne obawy, będąc źródłem potencjalnych zagrożeń. Temat kosmosu podejmujemy przekrojowo, zastanawiając się nad społecznymi, naukowymi, ekonomicznymi i politycznymi aspektami jego eksploracji. Trudno mówić o rozwoju wiedzy o kosmosie bez analizy skutków jej wykorzystywania oraz ich wpływu na życie człowieka.

Dowiedz się więcej

gwiazdy-ziemia

Życie w kosmosie

Wielu i wiele z nas chciałoby uciec od codziennych trosk i ciężaru ziemskiego życia w stan beztroskiej nieważkości. Czy to jednak na dłuższą metę możliwe? Czy pobyt w przestrzeni kosmicznej jest czymś rzeczywiście beztroskim i łatwym? Weźmy choćby pod uwagę nasze ciała. Przecież warunki, które panują w kosmosie, diametralnie różnią się od tych na Ziemi.

Czytaj więcej »
Nursery of New Stars

Kosmos w naszej ziemskiej codzienności

Czy zdarza się Wam poszukiwać niezwykłych astronomicznych zjawisk? Pewnie tak. A czy macie pewność, że potraficie nazwać te zjawiska, które obserwujecie na niebie? A może zdarza Wam się marzyć o karierze astronauty? Na wszelki wypadek podajemy poniżej garść „kosmicznych” informacji. Kto wie, może okażą się one dla Was przydatne, gdy następnym razem – z przyklejoną do twarzy lornetką lub lunetą – będziecie błądzić wzrokiem wśród gwiazd.

Czytaj więcej »
kosmos - fb (4)

Co wiesz o kosmosie?

Kosmos jest przestrzenią wciąż odkrywaną przez człowieka. Oferuje ludziom nieograniczone możliwości, ale również wzbudza liczne obawy, będąc źródłem potencjalnych zagrożeń.

Czytaj więcej »