facebook Przejdź do treści

TEDx University of Warsaw

TEDx2023_baner

EDYCJA 2023: Naukowy UPDATE. Młodzi badają świat

Nauka to nie tylko możliwość poznania otaczającej nas rzeczywistości. To także moc, która ją kształtuje, zmienia. Podczas tegorocznej edycji TEDx University of Warsaw dowiemy się, jakie zmiany – już niedługo – zajdą za sprawą pracy badawczej osób znajdujących się dziś na początku naukowej ścieżki. Czas na Naukowy UPDATE!

Patronat nad wydarzeniem objął JM Rektor UW prof. dr hab. Alojzy Z. Nowak.
W imieniu Prorektora UW ds. badań, prof. dr. hab. Zygmunta Lalaka, Kanclerza UW Roberta Greya i zespołu Centrum Współpracy i Dialogu UW mamy zaszczyt zaprosić Państwa na kolejną edycję TEDx University of Warsaw. W projekcie wezmą udział przedstawicielki i przedstawiciele Szkół Doktorskich UW, a także osoby, które w ostatnich latach otrzymały stopień naukowy doktora.
 

TEDx University of Warsaw: Naukowy UPDATE. Młodzi badają świat
30.06.2023, godz. 16:00-20:00; Sala Widowiskowa BUW (poziom -1)  ul. Dobra 56/66  

Szczegółowy program wydarzenia oraz możliwość rejestracji znajdą Państwo na oficjalnej stronie TEDx University of Warsaw: https://tedxuniversityofwarsaw.uw.edu.pl/

Serdecznie zapraszamy!

EDYCJA 2022: Spojrzeć inaczej, czyli my i nasz świat poza schematami

Żyjemy w czasach zalewu informacji, przy jednoczesnej – pozornie łatwej – dostępności całej ludzkiej wiedzy. To jednak wcale nie sprzyja rozumieniu świata. Wręcz przeciwnie: przytłoczeni nadmiarem, uciekamy w utarte schematy i przekonania, które wydają się oczywiste. Dlatego potrzebujemy jak najwięcej TEDx-a. Formuła TEDx pozwala uprzystępniać rzetelną naukową wiedzę i kwestionować (rzekome) oczywistości. Krótko mówiąc: daje do myślenia. Czy dług faktycznie jest tylko nieznośnym ciężarem? Czy starość nas spotyka, czy sami ją na siebie sprowadzamy? Czy naprawdę wiemy, dlaczego jednym migrantom pomagamy, a innym nie? Ujrzeć otaczającą nas rzeczywistość w odmienny sposób – to wspaniałe uczucie. I pierwszy krok do bardziej świadomego życia.

Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego jest głównym organizatorem TEDx University of Warsaw. 

 

Zobacz nagrania z wydarzenia

Zachęcamy do zapoznania się z oficjalną stroną wydarzenia TEDx University of Warsaw

TEDx to program lokalnych, samodzielnie organizowanych wydarzeń, które łączą ludzi, aby dzielić się doświadczeniem podobnym do konferencji TED.

tydzień noblowski

Kalendarz UW

wydarzenie

Dyktando UW

współpraca

Nauka w minutę

nauka

Dziedzictwo naturalne

nauka

Świat w obliczu zmian. Nowe lęki i uzależnienia

technologie

Cyberbezpieczeństwo

nauka

Kosmos

technologie

W drogę ze sztuczną inteligencją