Otwarcie Centrum Współpracy i Dialogu UW

Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego oficjalnie rozpoczęło swoją działalność. Uroczyste otwarcie jednostki odbyło się 24 września, o godzinie 12:00 w siedzibie CWiD UW – Ogrodzie Botanicznym UW przy Alejach Ujazdowskich 4.

W ramach spotkania odbyła się debata pod tytułem: W dobie powszechnej dezinformacji: rola nowoczesnej uczelni i nauki XXI wieku w kształtowaniu jakości życia publicznego w Polsce. W debacie udział wzięli: rektor Uniwersytetu Warszawskiego – prof. ucz. dr hab. Marcin Pałys, prof. ucz. dr hab Anna Giza-Poleszuk, inicjatorka powołania CWiD UW, dr Anna Budzanowska, Dyrektor Generalna w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Marcin Wojdat, Sekretarz m. st. Warszawy oraz Dyrektor Centrum Współpracy i Dialogu UW – Jacek Sztolcman. Spotkanie poprowadził dyrektor zarządzający Polityki Insight – Andrzej Bobiński.