dr Joanna Mazur
Absolwentka prawa oraz Kolegium Artes Liberales na Uniwersytecie Warszawskim. W 2021 roku uzyskała stopień doktora na Wydziale Prawa i Administracji UW.
W DELab UW pracuje nad analizą prawniczych aspektów budowania jednolitego rynku cyfrowego, przede wszystkim inicjatywy dotyczące ochrony danych osobowych oraz praw autorskich. Interesuje się również problematyką ochrony praw człowieka w przestrzeni cyfrowej.Od stycznia 2019 roku realizuje grant Narodowego Centrum Nauki Preludium pod tytułem: „Zautomatyzowane podejmowanie decyzji a zakaz dyskryminacji na gruncie prawa europejskiego”.
dr hab. Magdalena Słok-Wódkowska
Analityczka prawna DELab UW, Wydział Prawa i Administracji UW.
Współpracuje przy projektach dotyczących Jednolitego Rynku Cyfrowego i Gospodarki. Jest doktorem nauk prawnych, ale także absolwentką SGH (dzięki czemu lepiej rozumie ekonomistów).
Jej zainteresowania naukowe obejmują przede wszystkim międzynarodowe prawo gospodarcze i prawo Unii Europejskiej. Poza byciem adiunktem na WPIA doradza także Komisji Spraw Zagranicznych i Unii Europejskiej Senatu RP w zakresie prawa UE. Od 2013 współprowadzi bloga na temat prawa międzynarodowego publicznego – www.przegladpm.blogspot.com.
dr Julia Barlińska
Wydział Psychologii UW
Autorka i współautorka książek, artykułów, programów edukacyjnych i e-learningowych na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zdrowego odżywania się dzieci. Prelegent ponad 100 konferencji i warsztatów związanych z różnymi aspektami dobrostanu dzieci adresowanych do dzieci, młodzieży, rodziców i profesjonalistów pracujących z dziećmi.
dr hab. Grzegorz Gudzbeler, prof. ucz.
Doktor habilitowany nauk o bezpieczeństwie, adiunkt na Wydziale Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW.
W latach 2013-2017 Dyrektor Instytutu Koordynacji Badań i Rozwoju Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. W latach 2013-2016 członek Rady Naukowo-Technicznej przy MSW. W latach 2014-2015 członek zespołu eksperckiego programu strategicznego „Satelitarny system optoelektronicznej obserwacji Ziemi” Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i Polskiej Agencji Kosmicznej.
Uczestnik 66 projektów naukowych, badawczo-rozwojowych i zadań projektowych o charakterze krajowym i międzynarodowym w charakterze wykonawcy, kierownika, koordynatora. Użytkownik końcowy wielu projektów europejskich oraz członek komitetów sterujących konsorcjów naukowo-przemysłowych.
Autor ponad 40 publikacji i komunikatów naukowych w obszarze bezpieczeństwa, symulacji komputerowej, cyberprzestępczości i wsparcia technicznego działań o charakterze kryzysowym wydawanych m.in. w USA, Chinach, Hongkongu, Australii.
Uczestnik jedenastu staży zagranicznych m.in. w Instituto Superior de Ciencias Policiaia e Seguranca Interna w Lisbonie. Były zastępca redaktora naczelnego Internal Security Journal (ISSN:20805268). Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Inżynierów – IAENG oraz NDIA (National Defence Industrial Association).