Czy my, zwykli ludzie, możemy w jakkolwiek sposób wpłynąć na to, ile śladu węglowego po sobie zostawiamy?
To bardzo złożone pytanie. Odpowiedzi i porad możemy szukać m.in. w podręczniku „Klimatyczne ABC” w trzynastym rozdziale, czyli „Co mogę zrobić dla klimatu? Skuteczne naprawianie problemów systemowych z perspektywy jednostki”.
Podręcznik powstał z inicjatywy naukowców pracujących na Uniwersytecie Warszawskim i związanych z zespołem UW dla Klimatu. Pracowało nad nim 16 ekspertów reprezentujących różne dziedziny wiedzy (takie jak fizyka, chemia, biologia, ekologia, ekonomia, psychologia oraz inżynieria) i związanych z różnymi ośrodkami akademickimi. Pliki zawierające fragmenty książki dotyczące poszczególnych tematów, które autorzy zachęcają do wykorzystywania w celu samokształcenia oraz przygotowywania lekcji, szkoleń i kursów, można znaleźć na stronie: https://klimatyczneabc.uw.edu.pl.
Nasz cykl już dobiega końca, ale gdzie zatem na co dzień szukać sprawdzonych informacji na tematy takie jak zmiana klimatu (globalne ocieplenie), jej przyczyny i skutki? Koniecznie sprawdzajcie portal Nauka o klimacie, którego misją jest wyjaśnianie fizycznych procesów rządzących klimatem, relacjonowanie aktualnych wyników badań oraz rozwiewanie klimatycznych mitów. Więcej na stronie: https://naukaoklimacie.pl/
Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które śledziły nasz cykl o dziedzictwie naturalnym pt. „Jak żyć? – Naturalnie!”, który powstał po to, żeby zwrócić uwagę naszych Czytelniczek i Czytelników na konieczność ochrony dziedzictwa naturalnego naszej Ziemi.
#dziedzictwonaturalne #cudświata #worldheritage #EksperciUW #unesco #naturalnie