facebook Przejdź do treści

Podcasty

W zainicjowanym przez Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego cyklu podcastów „Hard Science Can Be Easy” poznamy odpowiedzi na z pozoru trudne pytania dotyczące otaczającego nas świata. Badacze i badaczki z Uniwersytetu Warszawskiego w rozmowie z Karoliną Głowacką przybliżają intrygujące tajniki naukowych zagadnień.

Nauka Nadaje to cykl publicystycznych rozmów, które z naukowcami Uniwersytetu Warszawskiego przeprowadziła Justyna Dżbik-Kluge.

Kosmos jest przestrzenią wciąż odkrywaną przez człowieka. Oferuje ludziom nieograniczone możliwości, ale również wzbudza liczne obawy, będąc źródłem potencjalnych zagrożeń. Temat kosmosu podejmujemy przekrojowo, zastanawiając się nad społecznymi, naukowymi, ekonomicznymi i politycznymi aspektami jego eksploracji. Trudno mówić o rozwoju wiedzy o kosmosie bez analizy skutków jej wykorzystywania oraz ich wpływu na życie człowieka.

Rozmowy z badaczkami i badaczami Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi Patrycjusz Wyżga.

Dr Justyna Pokojska rozmawia z wybitnymi badacz(k)ami i naukowc(zyni)ami o aspektach rewolucji cyfrowej. Celem podcastu jest sieciowanie ekspertów z Uniwersytetu Warszawskiego, tworząc tym samym pole do efektywnej współpracy naukowej.

W cyklu rozmów poruszane są takie zagadnienia jak: gospodarka cyfrowa, kompetencje przyszłości oraz wyzwania i szanse związane z procesem cyfryzacji – zarówno na poziomie życia codziennego, jak i polityki międzynarodowej oraz rozwoju globalnej nauki.