#UWaga Nauka – o dobrych praktykach w komunikacji naukowej | 2023

Świat dookoła nas ciągle się zmienia, a my zmieniamy się razem z nim. Jednocześnie, kluczowym zadaniem instytucji, w których pracujemy na co dzień, jest przekazywanie informacji. Nasza rola, często niełatwa, zajmuje wyjątkowe miejsce w procesie popularyzacji wiedzy. Chcemy zaprosić Państwa do współtworzenia przestrzeni, w której osoby prowadzące działania w obszarze, szeroko rozumianej, komunikacji, mogą dzielić się swoimi zawodowymi doświadczeniami i wzajemnie inspirować.

„Uniwersytet Warszawski chce być miejscem wymiany dobrych praktyk i doświadczeń oraz przestrzenią, gdzie można znaleźć inspirację dla dalszych działań w obszarze komunikacji nauki i wiedzy” – mówiła prof. dr hab. Ewa Krogulec, prorektor UW ds. rozwoju, podczas konferencji „#UWaga Nauka – o dobrych praktykach w komunikacji naukowej”.

Spotkanie odbyło się 13 czerwca w auli Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Celem konferencji było stworzenie przestrzeni, w której osoby prowadzące działania w obszarze szeroko rozumianej komunikacji dzielą się swoimi zawodowymi doświadczeniami i wzajemnie inspirują.

Zaproszeni goście, zajmujący się na co dzień popularyzacją wiedzy i nauki, opowiedzieli o tym, jakie – nie zawsze oczywiste – narzędzia wykorzystują w swojej pracy.
Inspirujące wystąpienia zaprezentowali:

✅Karolina Głowacka (Podcast Radio Naukowe, TOK FM),
✅Łukasz Pieróg (HistoriUJemy, Uniwersytet Jagielloński),
✅Adrianna Lasinkiewicz i Joanna Gojżewska (Muzeum Emigracji w Gdyni),
✅Dorota Kostowska (Edulab),
✅Izabela Kuzyszyn (Ogród Botaniczny UW),
✅Justyna Borowska (Muzeum Narodowe w Warszawie),
✅Maciej Okraszewski (Podcast Dział Zagraniczny).

Dziękujemy za Państwa obecność!
#UWaga Nauka - grafika