19 lutego – Dzień Nauki Polskiej

W to deszczowe popołudnie pragniemy przypomnieć: dziś obchodzimy Dzień Nauki Polskiej!
19-lutego-dzien-nauki-polskiej

Zarówno samej nauce (polskiej), jak i naukowczyniom oraz naukowcom życzymy samych sukcesów w kolejnych projektach badawczych.

A tak przy okazji – czy wiecie, dlaczego obchodzimy to święto właśnie dziś?

Zostało ono ustanowione w roku 2020 przez Sejm RP. 19 lutego jest jednocześnie datą urodzin Mikołaja Kopernika (1473-1543). Jak można przeczytać w ustawie z 9 września 2020 roku, Dzień Nauki Polskiej został stworzony „w uznaniu dokonań polskich naukowców, ich dążenia do poznania prawdy i przekazywania wiedzy kolejnym pokoleniom oraz dostrzegając fundamentalną rolę nauki w tworzeniu cywilizacji”.

Grafika: Josh Riemer

Źródło:https://isap.sejm.gov.pl/…/WDU20200000181/T/D20200181L.pdf

#EksperciUW #EkspertkiUW #UWagaNauka

Cykl aktualności #UWaga Nauka to ciekawostki i najnowsze odkrycia naukowców Uniwersytetu Warszawskiego w ramach ich działań naukowych. Materiały powstały w celu popularyzacji nauki.

#EksperciUW #EkspertkiUW # UWagaNauka #aktualności #WydziałFilozofiiUW