Zielone webinary Inkubatora UW

Zielone webinary Inkubatora UW to cykl 3 webinarów o tematyce ekologicznej. Wraz z zaproszonymi gośćmi omówimy jej różne obszary – w codziennym i bliskim nam wszystkim ujęciu. Porozmawiamy o życiu w duchu eko, zero waste, czyli życiu w zgodzie z naturą i jej obecnymi wyzwaniami.

Jesteśmy świadomi tego, że nasza planeta się zmienia. Dosięgają nas nieodwracalne zmiany, które budzą nasze obawy, ale powodują też, że zaczynamy zastanawiać się, co możemy zrobić, by wpłynąć na negatywne skutki przemian i poprawić stan naszej Matki Ziemi. Dlatego też wychodzimy z inicjatywą Zielonych webinarów, których celem jest edukacja ekologiczna oraz inspiracja do zmian.

Wspólnie odpowiemy na pytania: co robić, by być bardziej eko, jak odnaleźć się w filozofii zero waste, jak tworzyć nową ekocodzienność i od czego to wszystko zacząć.

Wszystkie webinary są bezpłatne i odbędą się w wydarzeniu na Facebooku – każdy z nich o stałej porze, godz. 18:00

9.06 “Jak tworzyć ekostartupy?”
Michał Piosik i Piotr Grabowski z foodtech.ac opowiedzą o tym, jak wpaść na pomysł ekostartupu, jak go prowadzić i zdobywać finanse na rozwój. Wspólnie zastanowimy się też, czy nowa ekonomia będzie zielona.

16.06 “Jak gotować w duchu zero waste?”
Rozmowa z Jagną Niedzielską – kucharką, doradcą kulinarnym, propagatorką nurtu zero waste i autorką książki “Bez resztek”. O tym, czym jest filozofia zero waste, jak wprowadzić ją do kuchni, by gotować zdrowo, pysznie i mądrze.

23.06 “Jak stworzyć roślinne otoczenie wokół siebie?”
Roślinne Porady, czyli o tym, dlaczego w mieście też powinniśmy otaczać się roślinami i jak stworzyć roślinny zakątek w domu, na parapecie, balkonie czy w ogródku. Z Sebastianem Kulisem porozmawiamy również o tym, jak nie marnować żywności i kupować odpowiedzialniej.

Copyright © 2020 Uniwersytet Warszawski.