Warsztaty sondażowe dla dziennikarzy

Wydarzenie anulowane na mocy zarządzenia Rektora UW z 10 marca 2020 r. w sprawie zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 wśród społeczności UW.

Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego  zaprasza dziennikarzy zajmujących się tematyką polityczną i wyborczą na drugą edycję warsztatów dotyczących sondaży. Poruszone zostaną na nich kwestie, takie jak sposoby czytania sondaży przedwyborczych, błąd losowy czy brak zależności między wielkość próby a jakością badania. Warsztaty będą doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy dotyczącej jakości, rzetelności oraz metodologii przeprowadzania sondaży.

12 marca 2020, godz. 10:00
Centrum Współpracy i Dialogu UW
Aleje Ujazdowskie 4, Warszawa

Warsztaty są bezpłatne, obowiązuje mailowa rezerwacja miejsc (decyduje kolejność zgłoszeń): Karol Kwiatkowski, karol.kwiatkowski@uw.edu.pl

Warsztaty poprowadzi dr Adam Gendźwiłł, doktor socjologii, adiunkt w Zakładzie Rozwoju i Polityki Lokalnej na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się badaniami samorządów terytorialnych i systemów wyborczych. Jest ekspert Fundacji Batorego. Uczestniczy też w wielu projektach międzynarodowych, poświęconych badaniom samorządów lokalnych. Jest laureatem Nagród Naukowych POLITYKI 2016.

Copyright © 2020 Uniwersytet Warszawski.