Przyszłość dostępu do wody #klimatycznybotaniczny

Wydarzenie anulowane na mocy zarządzenia Rektora UW z 10 marca 2020 r. w sprawie zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 wśród społeczności UW.

Zapraszamy na 4. dialog o przyszłości jedzenia w Ogrodzie Botanicznym. Tym razem rozprawimy się z tematem PRZYSZŁOŚCI DOSTĘPU do WODY.

12 marca 2020, godz. 18:00 / Przyszłość dostępu do WODY

Do dyskusji zaprosiliśmy dr. hab. Wiktora Kotowskiego z Instytutu Botaniki na Wydziale Biologii UW oraz dr. Barbarę Pietrzak z Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW.

🌿 Kryzys wodny a produkcja żywności. Jak współczesne rolnictwo wpływa na krążenie wody w przyrodzie? Gdzie “znika” woda i czy możemy ją odzyskać? Czy w “podgrzanym” klimacie będzie mniej wody czy więcej i jak ją zatrzymać?

🌿 Regulacje rzek, osuszanie mokradeł, wylesienia – czy zmieniony krajobraz da się “naprawić”, by powstrzymać wysychanie Ziemi?

Według niektórych raportów światowy ocean mógłby w niedalekiej przyszłości dostarczać nam sześciokrotnie więcej pożywienia niż obecnie. Miałoby się to dziać przy jednoczesnej odbudowie zdrowych morskich ekosystemów, wymagałoby jednak mądrego zarządzania połowami i zrównoważonego rozwoju morskiej akwakultury. Czy rzeczywiście w dobie przełowienia, zanieczyszczenia wód i postępujących zmian klimatu jest to możliwe?

Poczęstujemy Was naszym ogrodowym ziołowym naparem 🍃🌱🌿
Aby nie generować kolejnych śmieci prosimy Was, byście przynieśli WŁASNE KUBKI.

Napijemy się również wysokojakościowej WARSZAWSKIEJ KRANÓWKI 💧 z przedstawicielami Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Spotkajmy się w Ogrodzie i porozmawiajmy.

Wykład odbędzie się 12 marca, o godz. 18:00 w budynku Centrum Edukacji Ogrodu Botanicznego przy Al. Ujazdowskich 4.
Wstęp wolny! 🌿

PROGRAM spotkania 🌿

Start o godz. 18:00

🌿 Kryzys wodny a produkcja żywności → dr hab. Wiktor Kotowski Instytut Botaniki, Zakład Ekologii Roślin i Ochrony Środowiska, Wydział Biologii UW – 30 min

🌿 Owoce i warzywa morza jutra → dr Barbara Pietrzak, Zakład Hydrobiologii, Wydział Biologii UW, Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW – 30 min

🌿 DYSKUSJA

✽ ✽ ✽

Na CYKL wykładów #klimatycznybotaniczny zapraszamy raz w miesiącu. Jest to naukowa klimatyczna podróż wsparta przez wybitnych naukowców, ekspertów i praktyków z całego kraju. Cykl zwieńczy czerwcowy Warszawski Festiwal Kulinarny w Ogrodzie Botanicznym.

Organizatorem cyklu wykładów #klimatycznybotaniczny jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego.

Partnerami cyklu wykładów są: Warszawski Festiwal Kulinarny, Grzegorz Łapanowski, Fundacja Szkoła na Widelcu, Targi Designu WZORY.

Warszawski Festiwal Kulinarny został objęty honorowym patronatem Prezydenta m. st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Copyright © 2020 Uniwersytet Warszawski.